Hagyományaink

Iskolagyűlés, ötödikesek avatása:

Október hónapban kerül megrendezésre iskolánkban az iskolagyűlés, amelyen bemutatkoznak a diákönkormányzat választott képviselői és esküt tesznek. Ismertetik az éves programtervet, melyet demokratikus módon megszavaztatnak a diáksággal.
Várva várt eseménye e programnak az ötödikes tanulók felsőssé avatása. Minden évben játékos, ötletes formában zajlik az avatás: voltak már zöld, éretlen gesztenyék, darufiókák, kócos kis ördögök, egér fiak stb.
A nagyobbak humoros fogadalom tétellel, játékos feladatokkal „fogadják” soraikba őket.

Bocskai tehetség napok:

Intézményünkben-novemberben zajlanak a Bocskai tehetség napok, melyeken a következőket hirdetjük meg:
Idegen nyelvi (angol, német) szép olvasási, tankerületi szintű fizika és Aranyszáj szépkiejtési, rajz és leg-leg verseny.
A záró rendezvényen különböző műsorszámokkal lépnek fel tanulóink: tánc és dráma, furulya, ének, vers- és prózamondás, angol nyelvű színjátszás.

KGYTK:

A Kutató Gyerekek Tudományos Konferenciáját, mint regionális versenyt, 2008 óta szervezzük a Tiszántúli iskolák számára. Amennyiben a maximum 30 oldalas dolgozatok készítői az első fordulón túl jutnak, 10 perces ppt-s előadásban kell prezentálniuk a gyerekeknek, amely már a verseny második fordulója.
Minden tudományterületen készülhet dolgozat: ismeretterjesztő és kutatásmódszertan kategóriákban. A dolgozatokat és az előadásokat a veszprémi Pannon Egyetem tudományos munkatársai, Vajda Mária a Déry Múzeum muzeológusa, valamint dr. Budayné dr. Kálóczi Ildikó a Tóth Árpád Gimnázium kutatótanára bírálják.
Gyermekeink a Budapesten zajló országos konferenciáról minden évben díjazottként térnek haza.

Pünkösdi király és királynéválasztás:

Pünkösd előtt tesszük ki a felhívást, mely e jeles naphoz kapcsolódóan versenyre, megmérettetésre invitálja a diákságot.
A program a meghirdetett napon a néphagyomány felelevenítésével, a Pünkösdölővel kezdődik. Elhangzanak az ünnephez fűződő dalok, rigmusok, mondókák, néptánccsoportok lépnek fel.
A versengés két korcsoportban (5-6. és 7-8. évfolyamon), valamint nemek szerinti megoszlásban zajlik.
A fiúk és lányok próbatételei különbözőek, erőt, ügyességet, kitartást kívánnak a jelentkezőktől:

Fiúk:
•    rúdmászás
•    rönkdobás
•    gólyalábon járás
•    ostorral való bánás
•    grundbirkózás

Lányok:
•    bab-lencse válogatás
•    hajfonás
•    krumpli célba dobás
•    vízhordás
•    gombvarrás
•    koszorúfonás

A legjobban szereplő gyerekek érdemlik ki, a Pünkösdi kiskirály, kiskirályné és Pünkösdi király és királyné címet.

Gála:

A diákok, szülők, pedagógusok által nagy izgalommal várt rendezvényünk az ünnepi gálaműsor minden évben. A nagy érdeklődésre való tekintettel, az alsó és felső tagozat évenként felváltva készül erre a programra, melyet kétszer is előadunk egymás után.
A mindenkori nyolcadikosok búcsútáncukkal állandó szereplői a gálának, hiszen ők utoljára lépnek itt fel általános iskolásként.
A műsorszámok széles palettáját vonultatjuk fel: drámajáték, színjátszás, ének, zene, furulya, néptánc, modern tánc, standard tánc, vers- és prózamondás, idegen nyelvű előadások kerülnek színpadra.